Atatürk'ün sözleri Atatürk'ün fikir ve düşünceleri

Konu Başlıkları

Atatürk Diyor ki!

Atatürk, gerek bir kurtuluş savaşı kazanmış bir harp dehası olarak ve gerekse bir fikir ve devlet adamı olarak yirminci yüzyıla damgasını vurmuştur. Bu gün dünyadaki birçok gelişme Atatürk'ün ne kadar ileri görüşlü ve gerçekçi bir düşünce sistemine sahip olduğunun en net göstergesidir.

Özellikle Globalleşme sonucunda dünyada meydan gelen gelişmeler Atatürk'ün dünya görüşünün bilimsel yöntemlerle yeniden ele alınmasını gerektirmektedir. Bu konuda gerek ülkemizde ve gerekse yurt dışında birçok bilimsel çalışma yürütülmektedir. Biz de bu çalışmalara katkı sağlamak amacıyla, Atatürk'ün sözlerini belirli başlıklar altında toplayarak sitemiz ziyaretçilerinin hizmetine sunmak istedik.

Atatürk içinden çıktığı Türk Milleti'ne çağdaş bir medeniyeti ve dünya milletler ailesinin onurlu bir üyesi olarak yaşamayı hedef göstermiştir. Bu sebeple Atatürk'ten vecizeleri derlerken öncelikle Atatürk'ün egemenlik, Türk Milleti ve Türk ordusu konusundaki sözlerine öncelik vermeyi uygun bulduk. Zaman içerisine diğer konulara yönelik sözleri de sitemizde ayrı sayfalar altında sizinle paylaşacağız.


Tavsiye | İletişim | Açılış Sayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle | Yardım | Gizlilik Politikası

© 2005 - 2020 Her hakkı saklıdır